Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Leśników Polskich w Przerytem

84-313 Pieski 45

Tel. (59) 861-14-37

sekretariat@spprzeryte.cewice.pl

XXV Słupska Wiosna Literacka

25 maja mieliśmy ogromną przyjemność gościć na spotkaniu autorskim Pana Pawła Beręsewicza, autora  powieści, opowiadań i wierszy adresowanych do młodych czytelników (między innymi Więcej niż klub, Tajemnica człowieka z blizną, Czy wojna jest dla dziewczyn?,Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek, Noskawery).

Twórczość pisarza była wielokrotnie nagradzana. Na początku spotkania pisarz w dowcipny sposób opowiedział o przebiegu swojej kariery zawodowej uczestniczącym w spotkaniu uczniom. Mogliśmy usłyszeć, że Pan Paweł pracował jako nauczyciel języka angielskiego, a następnie  zajął się pisaniem słowników angielsko-polskich i polsko-angielskich. Następnie skierował uwagę słuchaczy w stronę czytelnictwa, zadając pytanie, czy to prawda, że ludzie czytają coraz mniej. Dzieci bardzo chętnie włączały się w dyskusję. Niektóre zostały także zaproszone na rozmowę o książkach przy wyimaginowanej herbatce. Pisarz poruszał tematy: kryminałów, miłości, mody, sportu, pieniędzy i wojny, obrazując każdy z nich swoimi utworami. Opowiadał żywo i barwnie o bohaterach swoich utworów, nie zdradzając jednak zakończenia przygód. Na zakończenie autor rozdawał autografy i wpisywał dedykacje do książek. Myślę, że to spotkanie zapadnie na długo w pamięci dzieci i zachęci do czytania. Więcej informacji o naszym gościu można znaleźć na stronie internetowej: http://www.pawelberesewicz.art.pl/

Spotkanie zrealizowane przy współpracy Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Słupsku w ramach XXV Słupskiej Wiosny Literackiej.

Gabriela Fąfara