Spotkanie autorskie z pisarzem Grzegorzem Kasdepke- 24.05.2013r.

Dnia 24 maja 2013r mieliśmy wielki zaszczyt gościć u nas wyjątkowego i długo oczekiwanego pisarza Grzegorza Kasdepke. Było nam niezwykle miło, że zechciał odwiedzić naszą szkołę. Pan Grzegorz natychmiast nawiązał wspaniały, serdeczny i pełen humoru kontakt z czytelnikami. Opowiadał o swoich książkach, o tym co go zainspirowało do ich napisania i z entuzjazmem prezentował ich fragmenty. Wraz z uczestnikami spotkania wyjaśniał znaczenie wybranych związków frazeologicznych.
Kiedy pan Grzegorz ogłosił mini konferencję prasową spadła na niego lawina pytań: trudnych, zaskakujących i niebanalnych - autor odpowiedział na każde bez wyjątku w dodatku z charakterystycznym dla siebie humorem- dzieci były zachwycone. Uczniowie klasy III, zainspirowani książką „Słodki rok Kuby i Buby”, przygotowali niespodziankę dla Pana Grzegorza. Była to ULUBIONA LEMONIADA KACPERKA - na degustację oczywiście zaproszono pisarza. Na koniec spotkania młodzi czytelnicy otrzymali autografy, a w podziękowaniu wręczyły gościowi upominek i obsypały gromkimi brawami. Ponad godzinne spotkanie udało się znakomicie, minęło jak jedna chwila i z pewnością zostanie w naszej pamięci jako niezwykłe i wyjątkowe.