Wizyta pisarza- 19.05.2016 r.

„Słowa niosą śmiech”

Ten śmiech słychać było  podczas spotkania z dziećmi, kiedy autor przygód książek o psie Elfie, słuchowisk i wielu innych pozycji dla dzieci i młodzieży, dwukrotny laureat wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Kornela Makuszyńskiego, pojawił się 18 maja w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Przerytem. Pan Marcin Pałasz opowiadał anegdoty ze swojego pisarskiego życia. Jak nieprzewidywalni mogą być czytelnicy, nawet miła, niewinna, dziewczynka z warkoczykami, może mieć makabryczne pomysły na horror z piłą mechaniczną w roli głównej. Dzieci opowiadały jak wyobrażały sobie pisarza, jako pana z teczką pełną papierów i w garniturze. Były bardzo zdziwione, kiedy zobaczyły Pana Marcina, który podobno śmieje się nawet wtedy kiedy śpi i nie umie pisać książek poważnych, bo nawet wampir z horroru jest bardziej śmieszny niż straszny. Wiele pomysłów na fascynujące historie, przychodzi do Pana Marcina we śnie, tak na przykład powstało słuchowisko  Latające  Fortepiany. Jak na nocnego marka przystało, budzik dzwoni dokładnie o godzinie 11:59 i wtedy z czystym sumieniem można powiedzieć, że autor wstaje przez południem. Na koniec spotkania ustawiła się  długa kolejka po autografy. Pan Marcin zostawił również swój wpis w kronice szkolnej. Dobrą radą od naszego gościa dla wszystkich zebranych dzieci było, żeby kiedyś w przyszłości mieli taką pracę, którą będą kochać, tak jak on kocha swoją, czego mogliśmy doświadczyć podczas spotkania i słowom, które niosą uśmiech. Bardzo dziękujemy za ten wspólnie spędzony czas. Mam nadzieję, że po takiej lekcji optymizmu dzieci będą częstymi gośćmi w szkolnej bibliotece.

Serdecznie zapraszam.                                                                 Gabriela Fąfara

Więcej zdjęć w zakładce "Galeria"